XIV USTECKIE DNI ONKOLOGICZNE
Ogólnopolskie Sympozjum Naukowe

8 – 10 września 2017 r. Katowice

 Szanowni Państwo
Drogie Koleżanki, Drodzy Koledzy

Po rocznej przerwie i udanej wyjazdowej konferencji w Macedonii mamy Wielką przyjemność już po raz czternasty zaprosić Państwa do udziału w Ogólnopolskim Sympozjum Naukowym „ XIV Usteckie Dni Onkologiczne” organizowane ponownie w kraju, w tym roku w Katowicach na Śląsku .
Decyzja ta związania jest z zamiarem pokazania innej części Polski a przede wszystkim by zrobić ukłon dla Państwa którzy co roku przyjeżdżali z odległego południa Polski do Ustki. Dodatkowo  udogodnienie związane z połączeniem lotniczym między Katowicami i Ohrydem umożliwi większy udział  lekarzy  z Macedonii. Z pewnością kurort nadmorski dodatkowo przyciągał lecz uroki  Śląska są tak samo ciekawe a przede wszystkim pozwolą Państwu poznać kulturę i gościnność tego regionu. Mamy nadzieję, że rozbudowany program jak i udział międzynarodowego grona wykładowców ponownie sprawi, iż zaszczycą  nas Państwo tak samo licznym gronem. Patronat nad konferencją w tym roku udzieliło nam Towarzystwo Chirurgów Polskich, Polskie Towarzystwo Chirurgii Onkologicznej, Polskie Towarzystwo do Badaniem nad Raka Piersi, Konsultant Krajowy  ds. Chirurgii Onkologicznej,  Konsultant Krajowy ds. Chirurgii Ogólnej oraz Redaktor Naczelny dwumiesięcznika „Nowotwory Journal of Oncology”
Organizatorem konferencji jest Uniwersyteckie Centrum Kliniczne Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, Klinika Chirurgii Onkologicznej Katedry Onkologii i Radioterapii oraz Klinika Endokrynologi i Nowotworów Neuroendokrynnych w Katowicach Jest nam niezmiernie miło obserwować stale rosnącą popularność w gronie lekarzy różnych specjalności zajmujących się leczeniem chorych onkologicznych, dlatego w tym roku temat główny łączy kilka specjalności które poruszą  najważniejsze problemy w skojarzonym leczeniu wybranych  nowotworów.

Tematami głównymi tegorocznego spotkania są: skojarzone leczenie nowotworów:
• raka piersi
• głowy i szyi
• przełyku i żołądka
• trzustki
• odbytnicy
• guzów neuroendokrynnych

Serdecznie zapraszamy,
Komitet Organizacyjny i Naukowy XIV Usteckich Dni Onkologicznych
Przewodniczący: dr hab. n. med. Zoran Stojcev prof nadzw.
Wice-Przewodniczący: Prof dr hab.med. Beata Kos -Kudła